معرفي طرح امين و طرح غدير دانشگاه فردوسي مشهد

طرح غدیر « اشتراک منابع »

  عضويت فراگير كتابخانه‌ها از تاريخ 1/4/78 به منظور ايجاد امكان دسترسي مستقيم و حضوري به منابع كتابخانه‌هاي زير پوشش وزارت فرهنگ و آموزش عالي راه‌اندازي شد.

مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران به عنوان سازمان هماهنگ کننده طرح غدیر در میان مراکزمی باشد که مقررات و ضوابطی را جهت این طرح تعیین نموده و کلیه مراکز و کتابخانه ها موظف به اجرای آنها می باشند .

طرح غدیر راهکاری است که متقاضیان با عضویت در این طرح می توانند به صورت مستقیم به کتابخانه های عضو این طرح مراجعه نموده و از کلیه خدمات آنها استفاده نمایند .

از آنجایی که کتابخانه مرکزی پل ارتباطی دیگر کتابخانه ها می باشد و با توجه به عصر انفجار اطلاعات و افزایش دانش بشری و محدودیت های کتابخانه ها جهت تهیه منابع ، امکان اینکه همه نیازهای اطلاعاتی کاربران فراهم گردد نمی باشد ،  مرکز اطلاع رسانی وکتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد عضو این طرح گردیده و به عنوان نماینده این طرح  می باشد . مركز اطلاع‌رساني و كتابخانه مركزي به عنوان كتابخانه مبدا و مجري طرح خانم وجیهه صامنی كارشناس بخش سفارشات هستند. متقاضيان جهت عضويت مراجعه و براي كسب هرگونه اطلاعات مي‌توانند با تلفن 229 داخلي 6-8789263 تماس حاصل نمايند.

طریقه استفاده از طرح امین

متقاضیان جهت استفاده از طرح غدیر ، پس از تکمیل مدارک لازم جهت عضویت در طرح غدیر به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه ، بخش سفارشات ، نزد مجری طرح مراجعه نمایند . و اطلاعات مربوطه را در فرم عضویت منتقل نموده و تحویل مجری دهند . و مجری طرح پس از کنترل فرم و اطمینان کامل از صحت اطلاعات مراحل بعدی را انجام می دهد . از زمان تقاضای عضویت تا آماده سازی و ارسال کارتهای عضویت به کتابخانه حدود 3 هفته تا یک ماه طول       می کشد و مجری طرح پس از دریافت کارتهای عضویت متقاضی، به اطلاع متقاضی می رساند تا متقاضی جهت دریافت آنها اقدام نماید .

شرایط طرح غدیر

استفاده کنندگان : کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد ، دکترا ) و اعضاء هیأت علمی (رسمي و پيماني) دانشگاه فردوسی می توانند از این طرح استفاده کنند .

تعهدات طرح غدیر

هر متقاضی با عضویت در این طرح ، رعایت موارد ذیل را متعهد می گردد :

*     کلیه مقررات طرح غدیر که در هنگام عضویت یا پس از آن ، به آگاهی وی می رسد رعایت نماید.

*     کلیه مقررات و شئون اداری کتابخانه های مقصد و سازمانهای متبوع را که از آن استفاده می کند رعایت نماید.

*     موازین امانتداری در هنگام امانت کتاب از کتابخانه را رعایت نماید .

*     جبران کلیه خسارتهای احتمالی وارده به منابع کتابخانه های ارائه دهنده خدمات را عهده دار باشد .

*     برگ آمار ( که همراه کارتها در اختیارش قرار می گیرد ) را در هر بار مراجعه به کتابخانه تکمیل و تحویل کتابدار نماید .

*     کارتهای عضویت را حفظ نماید و مسوولیت و عواقب هرگونه سوء استفاده احتمالی از آنها را عهده دار باشد .

*     در صورت مفقود شدن کارتهای دریافتی ، سریعاً به اطلاع مجری طرح برساند .

*     کلیه کارتهای دریافتی را به هنگام تسویه حساب عودت دهد .

مدارک لازم جهت عضویت در طرح غدیر

*     یک قطعه عکس ( پشت نویسی شده )

*     واریز مبلغ 1000 تومان به حساب شماره 2172219001005 بانک ملی شعبه دانشگاه تهران ( کد بانک 87) به نام پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

*     گواهی اشتغال به تحصیل از آموزش دانشکده

*     تصویر کارت دانشجویی ( در صورت موقت بودن کارت تصویر کارت ملی یا شناسنامه ضمیمه گردد )

 

كتابخانه‌هاي تحت پوشش طرح غدير در دانشگاه فردوسي

ردیف

عنوان دانشکده

کد

1

کتابخانه دانشکده علوم ریاضی

777

2

کتابخانه دانشکده علوم پایه

778

3

کتابخانه دانشکده مهندسی

779

4

کتابخانه دانشکده ادبیات و علوم انسانی

783

5

کتابخانه دانشکده الهیات

785

6

کتابخانه دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

787

7

مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی

789

8

کتابخانه دانشکده هنر نیشابور

793

   

 

كتابخانه‌هايي كه خارج از پوشش طرح غدير هستند:

كتابخانه دانشكده علوم اداري و اقتصاد، دامپزشكي، كشاورزي

 

تسويه حساب

 کلیه دانشجویان در پایان تحصیلات خود و یا زمان انصراف از تحصیل و انتقال به دانشگاه دیگر و همچنین کارمندان و اساتید و ... زمان قطع هرگونه رابطه استخدامی با دانشگاه نظیر بازنشیتگی و ...  ملزم به تسویه حساب با کتابخانه می باشند . اعضا به مبدا (محل عضويت) مراجعه و ضمن تحويل كارت‌هاي عضويت تقاضاي تسويه حساب مي‌نمايند. در صورتی که کارتهای عضوی مفقود گردیده باشد مسوولیت تاخیر در تسویه حساب وی که ممکن است تا 3 ماه به طول انجامد به عهده خود شخص خواهد بود .

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد طرح غدير كليك كنيد.

........................................................................................................................................................

طرح امین « امانت بین کتابخانه ها »

مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران به عنوان سازمان هماهنگ کننده طرح امین در میان مراکزمی باشد که مقررات و ضوابطی را جهت این طرح تعیین نموده و کلیه مراکز و کتابخانه ها موظف به اجرای آنها می باشند .

طرح امین راهکاری است که متقاضیان از طریق آن می توانند به صورت غیر مستقیم به منابع دیگر کتابخانه ها دسترسی داشته باشند .

این طرح موافقت نامه ای است که میان کتابخانه ها منعقد گردیده که بر اساس آن هر کتابخانه در صورتی که مدرک  مورد  تقاضا  توسط  متقاضی در مرکزخودشان موجود  نباشد ،  از کتابخانه  دیگر  دارنده   مدرک  تهیه  می نماید که ممکن است به صورت خدمات امانت مدرک و یا خدمات تصویر مدرک باشد .

مرکز اطلاع رسانی وکتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد نیز عضو این طرح می باشد و به عنوان نماینده این طرح می باشد و مجري طرح خانم وجیهه صامنی كارشناس بخش سفارشات هستند. متقاضيان جهت عضويت مراجعه و براي كسب هرگونه اطلاعات مي‌توانند با تلفن 229 داخلي 6-8789263 تماس حاصل نمايند. که در قالب این طرح منابع مورد نیاز مراجعان را تامین می نماید و در اختیار متقاضی قرار می دهد . که  هزینه خدمانت امانت و تصویر مدرک با ارسال بهامهر  ( آبی یا سبز ) از طریق کتابخانه درخواست کننده خدمات به کتابخانه ارائه کننده خدمات پرداخت می گردد .

طریقه استفاده از طرح امین

متقاضیان جهت استفاده از طرح امین ، پس از جستجوی مدرک مورد نظر خود در منابع موجود درکتابخانه دانشکده و سایت های معتبر و فهرستهای کتابخانه ها و ... اطلاعات کتابشناختی آن را به همراه مکان نگهداری مدرک یادداشت نموده و می توانند به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه ، بخش سفارشات ، نزد مجری طرح امین خانم صامنی مراجعه نمایند . و اطلاعات مربوطه را در فرم سفارش مدرک منتقل نموده و تحویل مجری دهند . و مجری طرح پس از کنترل فرم و اطمینان کامل از صحت اطلاعات مراحل سفارش مدرک را انجام می دهد و پس از دریافت مدرک مورد درخواست ، به اطلاع متقاضی می رساند تا متقاضی جهت تحویل مدرک اقدام نماید .

شرایط طرح امین

*     درخواست مقاله : تصویر مقاله ارسال می گردد که تعرفه درخواست آن 15000ریال ( معادل 1500 تومان )  می باشد که هنگام ارائه درخواست به مجری طرح تحویل می گردد . در صورتی که تصویر مدرک بیش از 30 صفحه باشد بر طبق استعلام تعرفه ها محاسبه می گردد .

*     درخواست کتاب : در صورتی که متقاضی مدرکی را بخواهد امانت بگیرد ، مدت امانت از تاریخ دریافت  مدرک توسط متقاضی به مدت 15 روز می باشد که در صورت درخواست تمدید اگر مدرک رزرو نشده باشد به مدت 15 روز دیگر قابل تمدید می باشد . لازم به ذکر  می باشد که در قبال امانت کتاب کارت شناسایی معتبر از متقاضی دریافت می گردد .

*          تعرفه امانت کتاب مبلغ 25000ریال (معادل2500تومان ) می باشد که هنگام ارائه درخواست به مجری طرح تحویل می گردد .

شرایط درخواست مدرک

*     مدرک درخواستی : مدرک درخواستی می تواند کتاب ، مقاله باشد . در صورت نیاز به پایان نامه تنها تصویر15 صفحه اول آن تهیه می گردد . در مورد تهیه گزارش ها و سمینارها به خط مشی مرکز دارنده مدرک بستگی دارد .

*     استفاده کنندگان : کلیه دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و اساتید و اعضاء هیأت علمی می توانند از این طرح استفاده کنند .

*     کلیه مراکز و دانشگاه های خارج از دانشگاه فردوسی مشهد نیز می توانند از این طرح استفاده نمایند با این تفاوت که تعرفه هایی که جهت درخواستها درنظر گرفته شده است برای این مراکز تغییر می یابد .

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد طرح امين كليك كنيد.

مطالب اين صفحه از سايت دانشگاه فردوسي مشهد گرفته شده است.

4378 :تعداد دفعات بازیدQuranHadith

jadidtarin_Hamayeshha_logo_smallجدیدترین خبرها


بخش ها


ورود مدير سايت
 مشكل در ورود به سيستم؟

Home Page | About us | Contact us | Site Map 
©2008 Ferdowsi University Of Mashhad.